Wpadka innych Twoim zwycięstwem. Czyli jak PiS uratowało Platformę.

Jakiś czas temu pisałam, że czas na Platformę Młodych.

cały tekst w linku – http://teatr-polityki.piszecomysle.pl/2017/03/20/wrozenie-z-fusow-scenariusz-dla-po/

Jak pokazały wydarzenia ostatnich kilku miesięcy, niewiele się pomyliłam. Bunt Młodych narastał, aż 16 grudnia wybuchnął. Na fali wylansowało się kilka nazwisk, które wcześniej były w cieniu, chociażby Pomaska, Nitras, Myrcha czy Cieśliński. Przypomnieli o sobie Joanna Mucha czy Cezary Tomczyk. Odrywając się od oceny samego protestu na sali plenarnej, trzeba przyznać, że przyzwoicie zaczęli sobie poczynać w Social Media. Swoimi nagrywanymi smartphonem filmikami pokazali, że chcą być blisko ludzi. I sondaże zaczęły rosnąć.

Ale nic nie pomogło im tak, jak sylwestrowa wpadka Ryszarda Petru i brukselska kompromitacja PiS. Nagle Platforma prawie dogoniła partię rządzącą. Po Zjednoczonej Opozycji ani widu, ani słychu. Po co mamy sobie zawracać głowę jakąś Nowoczesną? Byli nam potrzebni, jak wygrywali z nami w sondażach. Teraz niech oni proszą. Chłopaki z PO zachłystują się zwycięstwem.

Pozostaje jednak nieodparte wrażenie, że ich jedynym sukcesem jest porażka PiS, romans Petru i sympatia UE do Tuska. I jeśli tak pozostanie, to gwałtowny sondażowy skok zakończy się jeszcze szybszym upadkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *